Atestowana chemia techniczna

OLEJE I SMARY spożywcze
amerykańskiej firmy JAX

FOOD-GRADE

JAX znajduje się w czołówce światowych producentów środków smarujących dla przemysłu spożywczego i napojowego określanych jako „food-grade”.

Technologia Micronox®

Produkty JAX są wytwarzane z najlepszych surowców i dodatków uszlachetniających, wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.

Certyfikat HALAL oraz KOSHER

Wszystkie oferowane produkty posiadają certyfikaty
HALAL oraz KOSHER

NSF H1

Smary z dopuszczeniem
dla przemysłu spożywczego

JAX to amerykańska firma z ponad 65-letnim doświadczeniem w produkcji środków smarnych dla przemysłu spożywczego. Od swojego powstania w 1955 roku firma JAX zdobyła reputację światowego lidera w zakresie technologii i produkcji środków smarnych dla zakładów przetwórstwa spożywczego. Produkty firmy były pierwszymi na świecie lubrykantami dopuszczonymi do kontaktu z żywnością. To co wyróżnia ją wśród innych podmiotów to niezależność przedsiębiorstwa od wielkich koncernów petrochemicznych, co w pełni pozwala skupić się na rozwoju środków smarnych. Firma zatrudnia wyłącznie ekspertów w swoich dziedzinach, którzy każdego dnia pracują nad opracowaniem nowych receptur i udoskonalaniem już istniejących. Efektem ich pracy są środki smarne stworzone z najwyższej jakości komponentów, wzbogaconych o najnowsze opatentowane technologie mające wpływ na skrócenie przestojów, żywotność urządzeń i bezpieczeństwo mikrobiologiczne strefy produkcyjnej, do których należy m.in. technologia Micronox®. Lubrykanty JAX codziennie pomagają utrzymać ciągłość produkcji i wydłużają żywotność maszyn w zakładach produkcyjnych na całym świcie. Specjalny zespół ekspertów pomaga w doborze środków smarnych i opracowuje plan ich aplikacji. Bazując na ponad 65-letnim doświadczeniu firmy JAX z pewnością pomożemy Państwu w doborze optymalnych olejów i smarów, które będą miały pozytywny wpływ zarówno na urządzenia jak i na bezpieczeństwo mikrobiologiczne produkcji.