Atestowana chemia techniczna

Cogelsa

OLEJE I SMARY atestowane dla przemysłu spożywczego

COGELSA to hiszpańska firma, która opracowuje i produkuje zaawansowane technologicznie oleje i smary, zgodnie z najbardziej wymagającymi normami europejskimi, z najwyższym poszanowaniem środowiska i odpowiedzialnością społeczną.

Produkt (SPRAY)

Lepkość ISO VG

Opis

Silicon Spray

220

Aerozol silikonowy specjalnie opracowany do stosowania jako środek do usuwania form z tworzyw sztucznych, antyadhezyjny do spawania i jako polerka. Certyfikat NSF H1.

Ultragrease TF Spray

NLGI-2

Smar teflonowy dopuszczony do kontaktu z żywnością w sprayu. Wysoka odporność na wodę, parę i wysokie temperatury (szczytowo do 200°C). Certyfikat NSF H1 do przypadkowego kontaktu z żywnością.

Ultratef H1 Spray

100

Smar teflonowy klasy spożywczej o dobrej przyczepności i właściwościach penetracyjnych. Do łańcuchów, kabli, prowadnic itp. w temperaturach szczytowych do 150°C. Certyfikat NSF H1 do przypadkowego kontaktu z żywnością.

Ultra Multi Food Spray

15

Uniwersalny olej penetracyjny o doskonałych właściwościach rozpuszczania rdzy, wysokiej penetracji i właściwościach smarnych. Certyfikat NSF H1 do przypadkowego kontaktu z żywnością.

Ultra CWF 1500 Spray

1500

Syntetyczny smar w sprayu z PTFE do smarowania punktów otwartych w ciężkich warunkach pracy. Zatwierdzony przez NSF jako odpowiedni do przypadkowego kontaktu z żywnością (H1). Łańcuchy, liny, prowadnice, krzywki i inne mechanizmy w przemyśle spożywczym i napojów.Oleje białe z dodatkami do smarowania łożysk, hydrauliki, prowadnic, przekładni, układów obiegowych i sprężarek. Spełniają wymagania norm: ISO 6743/4-HM. DIN 51524-Część 2 HLP. DIN 51517-Część 3 CLP. DIN 51506-VD-L. 

Certyfikowany przez NSF jako H1 – odpowiedni do przypadkowego kontaktu z żywnością.

Produkt

Lepkość

Ultra Atox 32

32

Ultra Atox 46

46

Ultra Atox 68

68

Ultra Atox 100

100

Ultra Atox 150

150

Ultra Atox 220

220

Ultra Atox 320

320

Ultra Atox 460

460Oleje syntetyczne do długotrwałego, wysokowydajnego smarowania łożysk, układów hydraulicznych, pomp, łańcuchów, przekładni i sprężarek. Oleje te przekraczają wymagania norm ISO 6743/4 – HM. DIN 51524 – Część 2 HLP – DIN 51517 – Część 3 CLP – DIN 51506 -VD-L. Certyfikowany przez NSF jako H1 – odpowiedni do przypadkowego kontaktu z żywnością.

Produkt

Lepkość

Ultrasynt Atox 32

32

Ultrasynt Atox 46

46

Ultrasynt Atox 68

68

Ultrasynt Atox 100

100

Ultrasynt Atox 150

150

Ultrasynt Atox 220

220

Ultrasynt Atox 320

320

Ultrasynt Atox 460

460

Ultrasynt Atox 680

680Syntetyczne oleje przekładniowe

Ultrasynt FGT 150

Specjalny olej syntetyczny do smarowania łożysk i przekładni przy dużych obciążeniach w przemyśle spożywczym, napojów, farmaceutycznym i kosmetycznym. Niski współczynnik tarcia. Zgodny z normami: ISO 12925 – CKB, CKC, CKD / DIN 51517 Część 1, 2 i 3 – C, CL i CLP. Certyfikat NSF jako H1 – odpowiedni do przypadkowego kontaktu z żywnością. Lepkość 150.Oleje łańcuchowe

Ultrachain FG 220

Syntetyczny olej na bazie estrów do smarowania łańcuchów podczas pracy w temperaturach do +250°C. Certyfikowany przez NSF jako H1 – odpowiedni do przypadkowego kontaktu z żywnością. Lepkość 220.

Ultralube P-6

Syntetyczny olej do smarowania łańcuchów, prowadnic, krzywek i innych mechanizmów otwartych w niskich temperaturach (do -50°C). Zapobiega tworzeniu się kryształów w niskich temperaturach, które mogą pojawiać się na przetworzonej żywności. Zatwierdzony przez NSF jako H1 do przypadkowego kontaktu z żywnością. Lepkość 32.

Nevastane

OLEJE I SMARY atestowane dla przemysłu spożywczego

Atestowana chemia techniczna TOTAL NEVASTANE
zapewnia wysoką wydajność
środki smarne Nevastane wydłużają okres między wymianami oraz zwiększają żywotność maszyn

Nevastane to certyfikowana gama produktów Grupy Total Lubrifiants przeznaczona do przemysłu przetwórstwa żywności

Gwarancja zgodności z normą NSF H1

Total Lubrifiants opracowała Total NEVASTANE, gamę produktów zarejestrowanych w programie NSF H1, opracowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów w razie przypadkowego kontaktu substancji z żywnością.Total Nevastane

 • Gwarancja zgodności z normą NSF H1
 • Produkty certyfikowane jako wolne od alergenów i GMO
 • Produkowane w zakładach posiadających certyfikat ISO 21469
 • Certyfikowane produkty HALAL i KOSHER
 • Pełna gama produktów: syntetycznych typu PAO, PAG, produktów estrowych, najwyższej jakości smarów na bazie kompleksowego sulfonianu wapnia oraz PTFE


Oleje i smary

 • Układy hydrauliczne
 • Przekładnie
 • Sprężarki
 • Łańcuchy w piecach
 • Urządzenia pneumatyczne
 • Łożyska toczne i inne
 • Maszyny do peletu
 • Zamykarki do puszek
 • Maszyny do butelkowania
 • Sterylizatory
 • Łożyska w piecach
 • Tunele zamrażalnicze

Klasyfikacja środków smarnych wg NSF International
Środki smarne z certyfikatem NSF H1

dopuszcza się do stosowania w przemyśle spożywczym w sytuacjach, gdy może dochodzić tylko do przypadkowego kontaktu z żywnością czy pokrewnymi produktami spożywczymi. Akceptowalne zanieczyszczenie nie może przekroczyć 10 ppm (ang. parts per million). Środki smarne NSF H1 wolne są od metali ciężkich oraz czynników rakotwórczych czy mutagennych.

NSF International jako międzynarodowy lider audytorów z zakresu przemysłu spożywczego wyznaczył standardy, które muszą być spełniane przez środki smarne w przemyśle spożywczym. Opracował też specjalną surową procedurę kontrolną, która m.in. weryfikuje zgodność danego produktu z amerykańskimi przepisami FDA czyli Food & Drug Administration. Certyfikaty NSF dla środków smarnych są akceptowane w przestrzeni międzynarodowej.